فارابی رسما از عكاسان مطبوعات ایران عذر خواهی كرد

اولین حركت صنفی و اعتراض آمیز ما نسبت به رفتار زشت یكی از مدیران فرهنگی كشور نتیجه داد. خوشبختانه این حركت كاملا صنفی و خودجوش و از داخل خود بچه ها بود و هیچ ارگان یا سازمان یا نهادی آن را برنامه ریزی نكرد و از آن حمایت هم نكرد. حتی انجمنمان هم كه كلی بهش می نازیدیم هیچ بیانیه ای صادر نكرد و اعضای هیات مدیره اش هم نامه را امضا نكردند و آنهایی هم كه گفتند ما امضا می كنیم بعدش گفتند كی بود؟ كی بود ؟ من نبودم! دیروز در جلسه ای كه فارابی با دبیران سرویسهای عكس خبرگزاریها گذاشت رسما از آنها به عنوان نماینده ما عذرخواهی كرد و كلی از نظرات آنان را هم شنید و قرار شد كه تمام عكاسان هم با نهایت عزت و احترام تمام فیلمها را تماشا كنندحتی قرار بر این شد كه در پایان جشنواره مسابقه عكسی هم ترتیب داده شود و به آثار برتر جوایزی اختصاص داده شود اما كار به اینجا هم ختم نشد و امروز شخص مدیر روابط عمومی با مهدی تماس گرفت و قرار شد مهدی برود سالن وزارت كشور را ببیند و بگوید بهترین جا برای عكاسی از مراسم افتتاحیه كجاست تا عكاسان در آن قسمت اسكان داده شوند.

این مهم نیست كه چند تااز خبرگزاریهای داخلی با وقاحت تمام امضای اعضایش را تكذیب كرد نددرحالیكه امضاهایشان موجود است و گفتند كه اگر بگویید ما امضا كردیم از فردا تشریف نیاورید! این مهم نیست كه بعضی ها گفتند ما امضا می كنیم و بعد گفتند ما اصلا نمی دانیم جریان چیست؟ این مهم نیست كه خیلیها از ترس مقام و موقعیتشان همه چیز را زیر سوال بردند و خواستند حركت را به هم بزنند.

مهم این است كه اولین حركت جمعی و صنفی خود ما جواب مثبت داد و همین بچه هایی كه از صبح تا شب عین سگ جان می كنیم و نهایتا حتی به نظر خبرگزاریها یشان حق اعتراض كردن هم ندارند توانستند توجه یك بخش كوچك را به خود جلب كنند و وادارشان كنند تا از رفتار زشت خود پوزش بطلبند .دوست دارم از خیلیها با ذكر نام تشكر كنم.از بچه های سرویس عكس خبرگزاری برنا كه با حمایت خودشان تا لحظه آخر با ما بودند. از بچه هایی كه در سفر بوشهر به سر می بردند اما دلشان با ما اینجا بود. از علیرضا سلطانی عزیز كه به عنوان تنها پیر جمع در كنارمان بود. از بابك برزویه عزیز .و در نهایت از سرویس فرهنگی و تمام بچه های ایسنا كه با شجاعت تمام نامه را منتشر كردندو پای همه چیزش ایستادند.از بقیه بچه ها اسم نمی برم .

دوستان عزیزی كه از این نامه حمایت كردند هم حتما حق بی توجهی نسبت به مسایل صنفی سایر افرادی كه از این نامه حمایت نكردند را برای خود محفوظ می دانند.!

نوشته شده توسط یلدا معیری

محمدرضا [ ۲۹ بهمن ۱۳۸۶ ]

البته عذرخواهی كوچكترین كاری بود كه باید از طرف صنف مربوطه صورت میگرفت.
امیدوارم روزی برسه كه اینطور بی انصافی ها و بی حرمتی ها را شاهد نباشیم. و ای كاش عكاسان ایرانی انجمنی داشتند قوی تر ، فعالتر و معتبر تر از صنف و انجمنی كه اكنون داره.


ح- سعیدی [ ۲۲ بهمن ۱۳۸۶ ]

خسته نباشید تبریک میگم
همش خوب بود
اما این جمله آخری را خوب نیامدی


مسعود حاج جعفری [ ۱۲ بهمن ۱۳۸۶ ]

مهدی و یلدای عزیز ،
پیروز باشید


سید محسن سجادی [ ۱۱ بهمن ۱۳۸۶ ]

خسته نباشید
هرچندآنجانیستم ولی دلم باشماست.
خوشحالم


روشن نوروزی [ ۱۱ بهمن ۱۳۸۶ ]

به امید اینکه روزی انجمنی داشته باشیم بمعنای واقعی کلمه صنفی شاید پشتوانه‌ای باشد برای حقوقمان. موفق باشی.